PaJa-trb  >  3D tisk  >  Kytara
paja@paja-trb.cz
Nedávno se mě ptal strýc jaké má tato kouzelná mašinka (3D tiskárna) možnosti :-) No chtěl spáchat nějaký model kytary na oslavu narozenin jednoho amatérského kytaristy.
Po chvilce pátrání na webu jsem na webu Thingiverse.com našel krásný návrh kytary Simple mini guitar model a za pár chvil už se z ABS tiskl zkušební model.

kytara_01m.jpg, 5.9kB kytara_03m.jpg, 4.3kB kytara_02m.jpg, 5.8kB

Jelikož dílo vypadalo moc pěkně, rozhodl jsem se pro další výtvor, tentokrát ve dvojnásobném měřítku a přidat nějaké detaily.
Do krku jsem (před tiskem) udělal drážky, ve kterých jsou pak acetonem vlepeny kousky bílého ABS filamentu - imitace hmatníku.
Pro uchycení strun jsou ve vrchní části krku otvory pro M3 červíky (8mm) s matkou. A z boku vsunuty vytištěné, z bílého ABS, ladítka.
Na druhé straně je navržené nová kobylka (taktéž dvoubarevná), ve které jsou našroubované M2 imbus šroubky pro uchycení strun. Struny jsem nakonec spáchal ze slaboučkého měděného drátku nějaké staré cívky - byla to příšerná práce - hlavně na to potom nemakat!
Dále jsem dovnitř kytary vytiskl a vlepil další desku s černým nápisem pro oslavence ... (využil jsem vícebarevný tisk Prusa - multi-color print)
Jednotlivé díly kytary jsou pak slepeny acetonem (pozor na přetečení při lepení - nevypadá to pěkně).

kytara_10m.jpg, 7.3kB kytara_11m.jpg, 4.4kB kytara_05m.jpg, 4.6kB kytara_04m.jpg, 6.5kB kytara_06m.jpg, 4.7kB kytara_07m.jpg, 5.6kB kytara_08m.jpg, 6.0kB kytara_09m.jpg, 4.0kB
Download Download:
Soubory pro tisk 123dx, stl


PaJa © PaJa-trb 2017- E-mail