PaJa-trb  >  Elektronika
Google:
Nezařazené
Návštěvy
paja-trb.png, 27kB

Eagle - mé knihovny do Eagle a návod pro začátečníky na jeho snadnou obsluhu.
Konstrukce a bastlení - naleznete zde pár konstrukcí spolu se SCHématem a většinou i návrhem DPS v Eagle (některé jsou i z mé hlavy).
Návody - několik málo návodů, rad, zapojení součástek, ...
Odkazy - odkazy na stránky s elektronikou
Ostatní - další moje výtvory a předělávky - pouze fotky a popisyUrčitě jste si všimli že pokud nějaké zařízení rozeberete a zase složíte, zbyde na stole jedna součástka která nikde neschází a přitom vše normálně funguje. Po čase jsem přišel na příčinu. Ta věc co zbyla se nazývá kurvítko a slouží k tomu aby se zařízení rozbilo přesně týden po skončení záruky. Takže pár dní před koncem záruční doby stačí mašinku rozebrat a znovu složit, kurvítko zahodit a je na dlouhou dobu klid.Jak tisknout DPS ve správné velikosti ?
Pokud se vám zalíbí můj návrh DPS a nevlastníte program Eagle nezoufejte. Stačí kliknout na návrh DPS (ze strany spojů) nebo v Download vždy na konci každé stránky s návodem a stáhnout si zazipovaný obrázek (TIF, GIF nebo PNG). Postup je následující:
  1. Obrázek (by měl obsahovat údaje o velikosti) rozbalíte a otevřete v programu Irfan View (perfektní freeware). Teď ho stačí jen vytisknout a překontrolovat velikost.
  2. U konstrukcí od 1.7.2004 v zip souboru najdete navíc GIF obrázek. A od roku 2011 jen PNG.
    Obrázek otevřete v programu Irfan View, najděte si Informace o obrázku a zkontrolujete nastavené rozlišení 300x300 DPI nebo 600x600 DPI (vždy je připsáno rozlišení u Download souboru). Při samotném tisku zvolit: Velikost tisku/Originál (z DPI obrázku) a obrázek by se měl vytisknout ve správné velikosti.


PaJa © PaJa-trb 2002- E-mail